„Wpływali na wyobraźnie” wczasowiczów

  • 17.08.2017, 22:05
  • Z.F.
„Wpływali na wyobraźnie” wczasowiczów
W ubiegłym tygodniu policjanci na rowerach spotykali się z wczasowiczami miejscowości nadmorskich powiatu gryfickiego. Mundurowi oprócz wykonywania swoich obowiązków służbowych rozmawiali z wczasowiczami i ich dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

„Wpłyń na wyobraźnie swoją i innych” to działania profilaktyczne prowadzone przez policję mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

W ramach wspomnianego projektu patrol rowerowy z gryfickiej komendy podczas pełnienia służby  odwiedził Trzęsacz, Rewal i Niechorze.

Policjanci oprócz wykonywania swoich obowiązków służbowych rozmawiali z turystami i wczasowiczami o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. W trakcie prowadzonych działań podczas rozmów prowadzonych z wczasowiczami oprócz wskazówek i informacji, policjanci przekazywali materiały edukacyjne w formie dziecięcych apteczek pierwszej pomocy, które zawierają m.in. maskotkę – breloczek, maseczkę do resuscytacji oraz książeczkę informacyjną dla dziecka i rodzica.

Każdy z rodziców otrzymał także opaskę bezpieczeństwa, którą można założyć dziecku podczas dużych imprez masowych. Opaska stanowi doskonałe zabezpieczenie i pomoc np. w odnalezieniu zagubionej pociechy.

Zarówno wspomniane materiały informacyjne jak i również policyjne rowery zostały zakupione i przekazane przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Z.F.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe