Bezpieczny Senior – działania dzielnicowych z Gryfic

  • 17.08.2017, 21:59 (aktualizacja 17.08.2017 22:05)
  • Z.F.
Bezpieczny Senior – działania dzielnicowych z Gryfic
W ramach programu „Bezpieczny Senior” dzielnicowi miejscy z Gryfic prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych.

Program „Bezpieczny senior” funkcjonuje od 2009 r., jego głównym  założeniem jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych. Ta grupa wiekowa osób jest szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju zagrożenia m.in. oszustwa (w tym na wnuczka policjanta itd... ) i zagrożenia w ruchu drogowym.

Program jest finansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie.

W środę tj. 09.08.2017 r. dzielnicowi z Gryfic podczas pełnienia służby spotykali się z osobami starszymi, przestrzegając ich przed  oszustami omawiając różne metody i formy działania sprawców oraz zagrożeniami w ruchu drogowym, przypominali m.in. o konieczności używania elementów odblaskowych . Podczas prowadzonych działań prowadzili również rozmowy na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz różnych form płatności elektronicznej.

Odwiedzali także różne instytucje tj. Domy Pomocy Społecznej , Spółdzielnie Mieszkaniowe oraz prowadzili rozmowy z ich kierownictwem przekazując m.in. materiały informacyjne w formie plakatów, ulotek i elementów odblaskowych.

Działania dzielnicowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych mają szczególne znaczenie. Dzielnicowy to policjant, do którego można udać się z każdym problemem, a głównym zadaniem tej grupy policjantów jest bieżąca współpraca ze społeczeństwem.

Każdy z dzielnicowych ma pod opieką dany rejon działania i  najlepiej zna jego mieszkańców oraz ich potrzeby.

podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Z.F.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe