ODPUST I FESTYN PARAFIALNY W GRYFICACH

  • 16.08.2017, 09:19
  • str
ODPUST I FESTYN PARAFIALNY W GRYFICACH
Przypadające 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to święto patronalne kościoła parafialnego w Gryficach. Święto patrona parafii to dzień szczególny w którym każda parafia przeżywa swoją uroczystość odpustową.

Przygotowania do odpustu rozpoczęły się już od rana, ruszył odpustowy jarmark na którym gryficzanie mogli kupić chleb i inne wypieki z Wilna, kupić zapas wyśmienitego miodu oferowanego prze członków Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Gryficach, były smakowite ciasta, grochówka i kiełbaski z rożna, malowanie twarzy, stoiska z książkami – m.in. ciekawa oferta serii wydawnictw „Boży Poradnik” na rozwiązanie różnych życiowych problemów autorstwa Arkadiusa Łodziewskiego. Swoje stoiska rozwinęli też Członkowie Związku Sybiraków oraz „szef” gryfickiego WOPR Jan Major. Ponadto stoiska handlowe, różnorodne „dmuchańce” ku uciesze najmłodszych, występy artystyczne, konkursy  i wiele innych atrakcji.

Wszystkie te „atrakcje” poprzedziła uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych połączona z procesją ulicami miasta.

Zapraszamy do fotogaleri…

 

str

Zdjęcia (76)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe