Kwiaty przed Głazem Marszałka

  • 14.08.2017, 15:12 (aktualizacja 19.08.2017 12:39)
  • str
Kwiaty przed Głazem Marszałka

15 sierpnia to wyjątkowy dzień -  obchodzimy 97. rocznicę Cudu nad Wisłą, Święto Wojska Polskiego (utworzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r.) oraz kościelne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (znane jako Matki Boskiej Zielnej).

Zgodnie z coroczną tradycją członkowie Towarzystwa Przyjaciół Gryfic zorganizowali uroczysty apel przed Głazem Marszałka w Gryficach z udziałem pocztów sztandarowych Stowarzyszenia Sybiraków i NSZZ Solidarność. Po oficjalnych wystąpieniach okolicznościowy wiersz wygłosiła Gryficka Poetka Alicja Czerwińska a specjalnie na dzisiejszą okazję utwór zaprezentował Piotr Stoalrczyk.

Następnie pod obeliskiem złożono wiązanki kwiatów.

str

Zdjęcia (18)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe