Wiadomości Szachowe:

• 9.08.2017, 12:02
Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich

W dniach 6-9 sierpnia 2017 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbywa się największa impreza juniorska w Polsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych – do których zgłosiło się ponad tysiąc młodych szachistów. Wśród uczestników są szachiści UKS Szach Gryfice. Kamil Łabędzki gra w grupie do lat 10, a jego brat – Kuba – w grupie do lat 8. Kamil zajął bardzo dobre 21. miejsce w gronie 149 rywali. Zyskał też ponad 30 punktów do międzynarodowego rankingu, a jego młodszy brat  Kuba zajął 58. miejsce, a wśród sześciolatków był 6.

• W Suwałkach zakończył się III Festiwal Szachowy Suwalszczyzna 2017, w którym grał gryficzanin – Kacper Karwowski.  Nasz szachista zajął 4. miejsce. Wygrał Damian Śliwicki z Torunia.

• W sobotę, 12 sierpnia, w Biesiekierzu odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Biesiekierz. UKS Szach Gryfice organizuje wyjazd na te zawody.

• W niedzielę 13 sierpnia w Połczynie-Zdroju, odbędzie się kolejny turniej z cyklu Grand Prix.