Gryfice uczciły pamięć Powstania Warszawskiego

Gryfice uczciły pamięć Powstania Warszawskiego
1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 w Gryficach zawyły syreny. Grupa uczestników manifestacji dla uczczenia godziny „W” odpaliła race.

Uczestnicy manifestacji zaczęli zbierać się na Placu Zwycięstwa już od godziny 16 tej. Zapowiadane wcześniej modlitwy nie doszły do skutku,  ale gryfickie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się okolicznościowym przemówieniem. Na Placu Zwycięstwa zebrało się około 150 osób, w tym organizatorów – Porozumienie Patriotycznych Środowisk Narodowych oraz przedstawicieli Gryf Tactical Group – Gryfice oraz Preppersi Północy ze Stuchowa.  

Należy podkreślić, że w tym roku w obchody Rocznicy Powstania Warszawskiego włączyła się gmina Gryfice. Przed uroczystościami na placu zapalono znicze przy pomniku na Placu Zwycięstwa oraz rozmieszczono biało-czerwone flagi. O godz. 17.00 w godzinę „W” -  na 60 sekund zawyły syreny, uczestnicy manifestacji na chwilę się zatrzymali. a grupa organizatorów odpaliła race. Manifestacja zakończyła się kilkakrotnym okrzykiem „Cześć i chwała bohaterom”.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe