Powiatowe Obchody Święta Policji - Gryfice 2017

  • 27.07.2017, 14:03
  • str
Powiatowe Obchody Święta Policji - Gryfice 2017

Uroczystości Powiatowych Obchodów Święta Policji w Gryficach odbyły się w Sali Widowiskowej GDK w we wtorek 25 lipca z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł insp. Jarosława Pasterskiego, przedstawicieli władz samorządowych: Przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego, Marka Gołuchowskiego, Starostę Powiatu, Kazimierza Sacia, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryficach, Krzyszofa Tokarczyka, Burmistrza Gryfic, Andrzeja Szczygła, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Płotach, Piotra Jasinę, Burmistrza Płotów, Mariana Malińskiego, Burmistrza Trzebiatowa, Józefa Domańskiego, Przewodniczącą Rady Gminy w Rewalu, Marzenę Salamon, reprezentanta Wójta Gminy Brojce, Małgorzatę Pszczoła a także  księdza dziekana Kazimierza Półtoraka, prokurator Annę Brzózka, przedstawicieli służb mundurowych, organizacji i , instytucji społecznych i członków rodzin funkcjonariuszy.

Przybyłych na uroczystość przywitał Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. Krzysztof Boguszewicz który podziękował też policjantom i pracownikom cywilnym za dobrą pracę w minionym roku.  Podkreślił że policjanci ciężką i odpowiedzialną służbą społeczeństwu, dają podstawę do stwierdzenia, że mieszkamy w bezpiecznym regionie.

Dobrą współpracę z gryficką policją, podkreślali też zarówno starosta jak i samorządowcy z gmin powiatu gryfickiego oraz zaproszeni goście. Burmistrz Andrzej Szczygieł uhonorował nagrodą rzeczową „najlepszą dzielnicową", Dorotę Turowską a burmistrz Płotów Marian Maliński wręczył nagrody wszystkim funkcjonariuszom płotowskiego posterunku policji.

W swoim wystąpieniu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, mł. insp. Jarosław Pasterski bardzo pozytywnie ocenił osiągnięcia policjantów z powiatu gryfickiego. Podkreślił też, że policja i policjanci cieszą się niezwykle wysokim zaufaniem społecznym, a ich praca jest pozytywnie odbierana przez obywateli. Zaufanie i szacunek to najlepsza nagroda za ich codzienny trud.

 

W tym roku w KPP w Gryficach za zasługi odznaczonych zostało 2 policjantów, z kolei na wyższe stopnie w służbie policji awansowano 48 funkcjonariuszy. 2 policjantów w korpusie oficerów starszych, 1 policjant w korpusie oficerów młodszych, 23 policjantów w korpusie aspirantów, 17 policjantów w korpusie podoficera oraz 5 policjantów w korpusie szeregowym. Wyróżniono również pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej - srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczony został asp. szt. Krzysztof Bogdanowski

 

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał asp. szt. Jarosław Szklar

 

ROZKAZEM PERSONALNYM Komendanta Głównego Policji:

Na stopień inspektora policji awansowany został mł insp. Krzysztof Boguszewicz

Na stopień młodszego inspektora policji awansowany został podinsp. Tomasz Piętal

 

Powyższe dznaczenia i akty mianowania zostały wręczone w trakcie wojewódzkich obchodów Święta Policji w Szczecinie w dniu 26 lipca 2017 r.

 

Awans na stopień komisarza Policji otrzymał:

- podkomisarz Krzysztof Zieliński - Komendant Komisariatu Policji w Trzebiatowie, 

 

Awans do stopnia aspiranta sztabowego Policji otrzymali:

-  st. asp. Artur Mruk

-  st. asp. Piotr Prętki

-  st. asp. Remigiusz Rolikowski

-  st. asp. Sławomir Wiśniewski

 

Na stopień starszego aspiranta Policji awansowali:

- asp. Tomasz Szymczak

- asp. Tomasz Siniarski

- asp. Krzysztof Westfal

 

Na stopień  aspiranta  Policji  awansowali:

- mł. asp. Tomasz Krogulecki

- mł. asp. Fabian Karwowski

- mł. asp. Krzysztof Nowakowski

- mł. asp. Agnieszka Połum

- mł. asp. Łukasz Sulwiński

- mł. asp. Artur Zieliński

 

Na stopień młodszego  aspiranta  Policji  awansowali:

- sierż. szt. Szymon Chodziutko

- sierż szt. Krzysztof Gaja

- sierż. szt. Radosław Jankowski

- sierż szt.  Łukasz Kierznowski

- sierż szt.  Marcin Klocek

- sierż szt.  Anna Lewandowicz

- sierż szt.  Mariusz Narożniak

- sierż szt. Cezary Pasternak

 - sierż szt. Agnieszka Podgórska

- sierż szt. Dorota Turowska

 

Na stopień  sierżanta sztabowego Policji awansowali:

- st. sierż. Paweł Lipiński

-st. sierż. Mateusz Niemirski

- st. sierż.  Tomasz Odebralski

 

Na stopień  starszego sierżanta Policji  awansowali:

- sierż. Wojciech Borek

- sierż. Dawid Cebulak

- sierż. Dawid Dominikowski

- sierż. Radosław Szpejenkowski

 

Na stopień  sierżanta Policji  awansowali:

- st. post. Krzysztof Barański

- st. post. Sebastian Gaj

- st. post. Adrian Ładzik

- st. post. Zbigniew Moskal

- st. post. Ewelina Salejda

- st. post. Mateusz Soroka

- st. post. Anna Staworowska

- st. post. Robert Trusz

- st. post. Piotr Wiszniewski

- st. post. Mateusz Żywicki

 

Na stopień starszego posterunkowego Policji awansowali:

- post. Dariusz Batug

- post. Grzegorz Bieniek

- post. Jakub Broma

- post. Łukasz Grządziela

- post. Przemysław Kunda

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz wysoką efektywność nagrodami pieniężnymi wyróżnionych zostało 96 policjantów oraz 24 pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Sześciu funkcjonariuszy zostało wyróżnionych specjalną nagrodą, w związku z podjętymi przez nich działaniami mającymi na celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego:

- sierż. Roman Czaboryk, sierż. Mateusz Soroka, sierż. Sebastian Gaj, asp. Krzysztof Nowakowski, st. post. Dariusz Batóg, st. post. Przemysława Kunda.

Panie Bogusława Dębicka i Agnieszka Jabłońska z okazji Święta Policji uhonorowane zostały okolicznościowymi ryngrafami.

Po części oficjalnej odbył się okolicznościowy koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego klasy wokalu, gitary i fortepianu w Gryfickim Domu Kultury pod kierunkiem Aleksandry Nieszporek i Michała Bierwiaczonka – członków zespołu „Letnia Akademia Młodych Artystów”.

 

str

Zdjęcia (97)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe