15 lecie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PKS Gryfice

15 lecie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PKS Gryfice

W sobotę 22 lipca na terenie Strzelnicy LOK w Gryficach spotkali się krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PKS Gryfice aby świętować jubileusz 15-lecia powstania ostatniego – niestety -działającego w Gryficach klubu HDK. Wśród przybyłych gości znaleźli się burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Sekretarz Powiatu Gryfickiego Radny Gminy Gryfice Stanisław Hołubczak raz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i jednocześnie prezes PKS Gryfice wspierający od lat gryficki Klub HDK Zygmunt Dziewguć – po komunikacyjnych perypetiach dotarli także przedstawiciele Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK ze Szczecina.

Krew pozostaje nadal niezastąpionym w wielu wypadkach, naturalnym lekiem którego nasza zaawansowana nauka jak dotąd nie potrafi niczym zastąpić. Stąd co najmniej dziwna wydaje się polityka państwa w wyniku której jeszcze nie tak dawno prężnie rozwijający się i cieszący społecznym uznaniem ruch honorowego krwiodawstwa znajduje się w odwrocie.  

Stąd ludzie którzy oddają krew potrzebującym i angażują się w popularyzację ruchu krwiodawstwa zasługują na szczególne uznanie. Jubileuszowe spotkanie stało się okazją do uhonorowania okolicznościowymi dyplomami i upominkami najbardziej zaangażowanych krwiodawców i popularyzatorów ruchu krwiodawstwa wśród których znaleźli się dyrektor ZSP im Cz. Miłosza w Gryficach  Stanisław Stolz oraz przedstawiciel KP Policji w Gryficach Zbigniew Frąckiewicz.

O początkach gryfickiego Klubu HDK wspominał Krzysztof Stachowiak założyciel i były prezes klubu.

Powstały we wrześniu 2002 roku klub zrzesza obecnie 29 członków. Niezmordowanym popularyzatorem HDK wśród najmłodszych kandydatów na krwiodawców – mogą nim być tylko osoby pełnoletnie – jest obecny prezes Klemens Robaszkiewicz. To Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, który w swoim życiu oddał ponad 75 litrów krwi i „za zasługi w działalności społecznej na rzecz Honorowego Krwiodawstwa oraz krzewienia idei czerwonokrzyskiej” odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem „Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony Dla Zdrowia Narodu- przyznanym przez Ministra Zdrowia oraz Kryształowym Sercem – za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa – przyznanym przez Radę Główną HDK PCK.  Jubileuszowe spotkanie członków Klubu HDK to okazja to rodzinnego pikniku z zawodami w konkurencjach strzeleckich i sprawnościowych, szczególnie dla najmłodszych członków rodzin, oraz poczęstunku smakowitą grochówką oraz przysmakami z grilla.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (62)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe