„Akcja Prędkość” w Powiecie Gryfickim

  • 28.07.2017, 19:34
  • KPP
„Akcja Prędkość” w Powiecie Gryfickim
Od 28 do 30 lipca 2017 r. funkcjonariusze ruchu drogowego zachodniopomorskiej policji prowadzą działania „Prędkość” . W działaniach udział bierze również gryficka drogówka.

Od dziś aż do niedzieli wyłącznie policjanci z gryfickiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Prędkość” Podczas patrolowania dróg powiatu gryfickiego funkcjonariusze  będą zwracać  uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Głównym celem prowadzonej akcji jest eliminowanie z ruchu piratów drogowych i poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg szczególnie w okresie letnim i weekendowym w związku z wakacyjnymi wyjazdami . 

Pamiętajmy, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach.

Oprócz wysokich mandatów w szczególnych przypadkach kierowca może stracić również prawo jazdy na okres 3 miesięcy np. w sytuacji kiedy przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

To kolejna akcja policjantów ruchu drogowego z Gryfic. W okresie od 14 do 16 lipca 2017 r. mundurowi z gryfickiej drogówki nałożyli 47 mandatów karnych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Podczas prowadzonych działań prawo jazdy stracił także kierowca samochodu marki Volvo tj 57 – letni mieszkaniec Krakowa, który podróżując przez nasz powiat przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Poza utratą prawa jazdy mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 pkt. Karnymi.

KPP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe