Wiadomości Szachowe:

Wiadomości Szachowe:
XIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”

W Łazach zakończył się XIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”. W ramach festiwalu rozegrano 3 turnieje szachów klasycznych, turniej szachów szybkich, turniej szachów błyskawicznych, turniej kloca oraz konkurs rozwiązywania zadań szachowych.
Najsilniejszy turniej (AB) wygrał faworyt – Aleksander Kaczmarek.
W turnieju C, który wygrał Grzegorz Olichwirowicz z klubu Szachpol Łuków, Kamil Łabędzki zajął 39. miejsce, a w klasyfikacji juniorów do lat 10. – 5. Mimo przegrania trzech ostatnich partii, dzięki ten turniej był udany dla naszego szachisty, bo uzyskał ponad 60 punktów do rankingu.

W turnieju szachów szybkich, w którym grało 108 szachistów, zwyciężył Kamil Plichta. Juniorzy UKS Szach Gryfice Kamil Łabędzki i Kuba Łabędzki zajęli miejsca 55. i 93., a w kategorii do lat 10 zostali sklasyfikowani na miejscach 8. i 33.

W turnieju szachów błyskawicznych tryumfował gryficzanin – Kacper Karwowski. Kamil Łabędzki zajął 48 miejsce w gronie 74. uczestników, wygrywając jednocześnie klasyfikację dzieci do lat 10.
W turnieju kloca wygrała para Kacper Karwowski – Anna Rudnik. Para gryficko-koszalinska Kamil Łabędzki – Julia Wittych zajęła 33. miejsce.

 

W sobotę w Łazach rozegrano Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w Szachach. W grupie do lat 10. Kamil Łabędzki zajął 3. miejsce, a jego 6. letni brat – Kuba był 20. Drużynowo olimpiadę wygrał Hetman Koszalin.
 

 

Kazimierz Łaszewski

 

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe