Z nurtem rzeki Regi

  • 19.06.2017, 23:47
  • MOS
Z nurtem rzeki Regi
Wychowankowie MOS w Waniorowie na spływie kajakowym- Ahoj przygodo!

13 czerwca młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie miała okazję wykazać się odwagą, sprawdzić swoich sił podczas spływu kajakowego na trasie Kłodkowo – Trzebiatów, organizowanego  ramach projektu „Sportowy przeplataniec” programu grantowego Banku Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK.

 Prognoza pogody w tym dniu nie przedstawiała się zbyt optymistycznie, wczesnym rankiem zaczął wiać wiatr i popadywał deszcz. Niezbyt sprzyjająca aura nie przeszkodziła śmiałkom z MOS w Waniorowie w zmierzeniu swoich sił z żywiołem wodnym w postaci rzeki Regi. Rano wszyscy wstali bardzo wcześnie w dobrych humorach a zarazem z pewną dozą niepokoju przed nowym wyzwaniem .  Należy nadmienić, że prawie wszyscy wychowankowie płynęli kajakiem po raz pierwszy, otuchy dodawali im wychowawcy oraz ratownicy. Na miejscu w Kłodkowie spotkali się z serdecznym przyjęciem właściciela gospodarstwa agroturystycznego i organizatora spływu kajakowego pana Dariusza Jaworskiego. Trasa spływu była niezmiernie malownicza, można było podziwiać brzegi rzeki porośnięte kępami krzewów i drzew. Brzegi Regi są dość wysokie i trudno dostępne, często zarośnięte ze zwisającymi gałęziami oraz pochylonymi lub zatopionymi drzewami. Czyniło to spływ bardzo atrakcyjnym i dostarczało młodzieży wielu interesujących wrażeń. W trakcie spływu pogoda ustabilizowała się, młodzież jednogłośnie przyznała, że miała możliwość przeżyć niesamowitą przygodę, zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Szczególne wrażenie na wychowankach wywarł odcinek Regi w Trzebiatowie, z kajaków mogli oni podziwiać zabytki tego uroczego miasteczka m.in. Basztę Kaszanę, mury obronne. Po pełnym emocji spływie młodzież miała możliwość odpoczynku i posilenia się w pięknym otoczeniu gospodarstwa agroturystycznego przy zadaszonym grillu. Wychowankowie przyjechali do ośrodka pełni satysfakcji i radośni, że pomimo wcześniejszych obaw, udało im się ukończyć spływ, pokonać własne słabości. Zapewnili, że z wielką przyjemnością zagoszczą ponownie w gospodarstwie agroturystycznym w Kłodkowie     i wezmą udział w spływie kajakowym we wrześniu.

MOS

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe