Gryfice mają nowy most

Gryfice mają nowy most

Przed południem w poniedziałek 19 czerwca w Gryficach odbyło się oficjalne otwarcie nowej, pieszej przeprawy przez Regę. Symboliczną wstęgę „rozłączali”(bez ostrych przedmiotów) najmłodsi mieszkańcy Gryfic w towarzystwie starosty gryfickiego Kazimierza Sacia, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła oraz radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego Artura Łąckiego. Inwestycja została zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Gryficach przy współpracy z gminą Gryfice kosztem blisko 1 milion złotych.

 Ale zdaniem mieszkańców było warto, jest możliwość bezpieczniejszego przejścia przez Regę niż po moście drogowym a jednocześnie skróciła się odległość między „osiedlem” a centrum miasta, co podkreślali szczególnie seniorzy i mamy z małymi dziećmi.

Z otwarcia zrobiła się sympatyczna uroczystość, starosta rozdzielał między przybyłych mieszkańców okolicznościowe gadżety i upominki. Burmistrz Andrzej Szczygieł zapowiada, że nie jest to koniec inwestycji w tym regionie, w przygotowaniu jest przetarg na zagospodarowanie rejonu ulicy Klasztornej, będą zmiany w wystroju Parku Miejskiego, generalnie ten rejon ma być bardziej przyjazny dla mieszkańców.

str

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gryficzanka
Gryficzanka 12.11.2017, 15:07
Cudny ten most. Gratuluję moim Gryficom. Mam nadzieję ,że będzie okazja po nim przejść gdy przyjadę kiedyś w rodzinne piękne strony:) Pozdrawiam Regę i całe ukochane Miasto.

Pozostałe