Udana współpraca PUP i Gminy Gryfice

Udana współpraca PUP i Gminy Gryfice

Gdy w lutym br. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór środków z programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych będących dłużnikami alimentacyjnymi uznałam, że może to być szansa dla wielu bezrobotnych. Aktywizacja zawodowa dłużników alimentacyjnych to trudne zadanie bo pracodawcy bojąc się dodatkowej biurokracji wolą takich osób nie zatrudniać - mówi Beata Smoleńska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach. Zwróciłam się z pismem do burmistrzów i wójtów naszego powiatu czy byliby gotowi przyłączyć się do tego programu. Wprawdzie bardzo ostrożnie ale większość odpowiedziała pozytywnie. Napisałam wniosek i otrzymaliśmy dofinansowanie.

Okazało się, że najlepiej zafunkcjonowało to w gminie Gryfice. Pan burmistrz zadeklarował zatrudnienie dla 10 spośród 77 osób spełniających formalne wymogi zakwalifikowania się do programu, ale jak widać dobór beneficjentów programu był efektem dobrego rozeznania pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej gdyż wszyscy zatrudnieni odpowiedzialnie podjęli pracę i cały czas pracują. W innych gminach niestety pojawiają się problemy,

Chciałabym też podkreślić, że problem aktywizacji zawodowej dłużników alimentacyjnych jest naprawdę trudnym zagadnieniem gdyż jesteśmy chyba jedynym Urzędem Pracy w województwie Zachodniopomorskim który przystąpił do tego programu.

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe