Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

  • 4.06.2017, 14:55
  • TOK
Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych
ROBISZ NA SZYDEŁKU, DRUTACH, FRYWOLITKĘ CZY HAFTUJESZ - zabierz swoją robótkę i przyjdź w sobotę w godzinach 10.00 - 14.00 na plac przed Ratuszem - wspólnie włączymy się Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych – święto obchodzone w drugą sobotę czerwca zostało zapoczątkowane w 2005 roku przez Danielle Landes. Jest okazją dla osób zainteresowanych dziewiarstwem do spotkania się i wspólnego spędzenia czasu. Celem święta jest popularyzacja szydełkowania czy robienia na drutach.

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych daje okazję do wyjścia na zewnątrz i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń. Na całym świecie spotkania odbywają się w przestrzeni miejskiej, parkach, kawiarniach i sklepach. W czasie ich trwania uczestnicy często prezentują projekty, nad którymi aktualnie pracują, uczą się szydełkowania/robienia na drutach, przygotowują albo montują instalacje yarnbombingowe - pokrywanie elementów przestrzeni zewnętrznej ( najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami.

Święto celebrowane jest w takich krajach, jak Australia, Chiny, Finlandia, Irlandia, Niemcy, Polska, Południowa Afryka, Szwecja, USA i Wielka Brytania.

Robótkowo działające przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

                                                                                                              zaprasza

TOK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe