Jak nie czytam, jak czytam…

  • 3.06.2017, 12:35 (aktualizacja 06.06.2017 13:03)
  • Teresa Wyrwińska
Jak nie czytam, jak czytam…
„Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne, które „wychowują czytelnika” i przekazują go potem bibliotekom innego typu”.

Właśnie z tego powodu 01 czerwca 2017 roku na Placu Zwycięstwa w Gryficach ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach po raz drugi przystąpił do ogólnopolskiej akcji promującej  czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

W poprzedniej edycji, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie. Mamy nadzieję, że ten rekord, w tym roku, zostanie pobity.

Pragniemy też podziękować placówkom oświatowym,  licznych instytucjom oraz osobom prywatnym, którym leży na sercu podniesienie rangi i znaczenia roli książki w życiu naszego narodu za przyłączenie się do naszej akcji.

 

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na aktywny udział pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w towarzystwie wolontariuszy z ZSP im. Miłosza oraz Grupy pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej którzy nie tylko brali czynny udział we wspólnym czytaniu ale też w ramach akcji "Zaopiekuj się książką" oferowali bezpłatnie książki tym uczestnikom którym nie udało się przynieść swojej książki.

W akcji też wzięła udział grupa funkcjonariuszy Służby Więziennej z ZK w Płotach.

Teresa Wyrwińska

Zdjęcia (59)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe