Profesor Dariusz Rosati w ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach

  • 24.05.2017, 21:44
  • T. Wyrwińska
Profesor Dariusz Rosati w ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach

Czworo uczniów ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach otrzymało z rąk prof. Dariusza Rosatiego nagrody za najlepsze wyniki uzyskane w Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Z ogromną radością informujemy, że dwie laureatki – Emilia Pierzchała z kl. II TE i Monika Kawiorska - uczennica kl. I LPG  - pojadą  do Brukseli!

Celem Konkursu było popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjanych. Od uczestników oczekiwano znajomości zagadnień dotyczących wykorzystania funduszy europejskich w województwie zachodniopomorskim, działalności instytucji i innych organów UE, realizacji budżetu UE, a także wiedzy o działalności parlamentarnej profesora Dariusza Rosatiego. Do testu, przeprowadzonego 23 maja 2017 r. w „ Miłoszu”, przystąpiło 32 uczniów. Pół godziny wystarczyło na rozwiązanie 30 zadań jednokrotnego wyboru.

Zwieńczeniem konkursowych zmagań stało się wystąpienie zacnego gościa, profesora Dariusza Rosatiego, Posła do Parlamentu Europejskiego – organizatora Konkursu. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję wysłuchać wykładu na temat korzyści płynących  z obecności Polski (i innych państw) w Unii Europejskiej.

Wkrótce ogłoszono wyniki Konkursu. Miejsce III ex aequo zajęli Eryk Wegner i Krystian Błaszczyk – uczniowie kl. II LPG; II lokatę uzyskała Monika Kawiorska z kl. I LPG; zdobywczynią I miejsca została Emilia Pierzchała –  uczennica kl. II TE. Nagrodą za zajęcie I i II miejsca jest trzydniowy wyjazd studyjny do Brukseli.             

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

T. Wyrwińska

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe