II Edycja Ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

  • 21.05.2017, 22:27 (aktualizacja 23.05.2017 22:29)
  • TW
 II Edycja Ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, inne instytucje oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.
Celem akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.
Ważna jest także integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Akcja odbędzie się  01 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00 uczniowie oraz inni zainteresowani zbiorą się na Placu Zwycięstwa i rozpoczną 10 minutowe czytanie swojej ulubionej książki.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach w terminie do 26 maja 2017 r.

TW

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe