Nowy pies w gryfickiej policji

  • 19.05.2017, 20:09 (aktualizacja 21.05.2017 20:13)
  • KPP Gryfice
Nowy pies w gryfickiej policji

Fado - tak wabi się nowy pies patrolowo – tropiący, który po 5 miesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologi Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach trafił do Gryfic. Na co dzień będzie pełnił służbę ze swoim przewodnikiem i służył mieszkańcom powiatu.

Przewodnikiem psa został st. post. Sebastian Gaj z KPP w Gryficach. Policjant razem ze swoim pupilem przeszedł 5 miesięczne szkolenie, podczas którego nabył niezbędną wiedzę w zakresie tresury i pielęgnacji psa.Przewodnik i jego podopieczny ćwiczyli również elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika i pościgi.

Fado jest dwuletnim psem patrolowo – tropiącym, rasy owczarek niemiecki długowłosy, wyszkolonym do działań bez kagańca. Jego specjalnością jest m.in. tropienie śladów ludzkich, przeszukania terenu i pomieszczeń. Zakup psa możliwy był dzięki środkom finansowym uzyskanym od Gminy Gryfice.

Na co dzień pies wraz z swoim opiekunem będzie pełnił służbę na terenie powiatu i strzegł bezpieczeństw jego mieszkańców.

KPP Gryfice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kelo
kelo 24.05.2017, 08:38
Kocham owczarki! To najpiękniejsze i najmądrzejsze psy. Mój zdechł rok temu (miał 13 lat) - reagował na kilkadziesiąt komend, był bardzo posłuszny. Niestety jadł co popadnie, a jego dieta była niezbilansowana (więcej o oczyszczaniu wątroby tutaj: http://www.czarnuszka-siewna.pl)

Pozostałe