36 – letni mieszkaniec Gminy Gryfice odpowie przed sądem za pomalowanie elewacji budynków

  • 18.05.2017, 20:03 (aktualizacja 21.05.2017 20:08)
  • KPP
36 – letni mieszkaniec Gminy Gryfice odpowie przed sądem za pomalowanie elewacji budynków

W nocy z 21 na 22 kwietnia 2017 r. doszło do uszkodzenia elewacji budynków na terenie Gryfic. 36 – letni mieszkaniec Gryfic został zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce w nocy z 21 na 22 kwietnia gdzie doszło do uszkodzenia elewacji budynków na terenie całego miasta poprzez namalowanie napisów i symboli. Pomalowane zostały między innymi bloki i budynki mieszkalne, budynki instytucji oraz a także wiaty przystankowe.

Kryminalni z Gryfic niezwłocznie zajęli się tą sprawą i wyniku prowadzonych ustaleń a także zebranych dowodów wytypowali i zatrzymali 36 – letniego mieszkańca Gminy Gryfice.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia elewacji budynków i przyznał się do zarzucanego mu czynu, ponadto będzie musiał pokryć koszty naprawy powstałych uszkodzeń. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja prosi o kontakt wszystkich poszkodowanych, którzy stwierdzili również uszkodzenia na swoich budynkach czy ogrodzeniach.

KPP

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe