Jubileusz 70 lecia Biblioteki Gminy i Miasta w Płotach

Jubileusz 70 lecia Biblioteki Gminy i Miasta w Płotach Stanisław Razmus
Obchody jubileuszu 70 lecia Biblioteki Gminy i Miasta w Płotach zbiegają się z obchodami 740 - lecia miasta Płoty i uroczystość jaka odbyła się w Starym Zamku w Płotach wpisuje się w obchody obu rocznic.

Przybyłych na uroczystość gości w osobach: Zastępcy Burmistrza Płotów – Sławomira Nowaka, członków  Rady Miejskiej - Doroty Tarczyńskiej, Józefa Malinowskiego, Jerzego Nowickiego i Marcina Makowieckiego, i skarbnika Urzędu Miejskiego – Elżbiety Charkiewicz.

Wśród przybyłych gości znaleźli się także: emerytowany dyrektor Książnicy Pomorskiej Stanisław Krzywicki, wraz z synem Włodzimierzem Krzywickim prokuratorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, kierownik działu Konserwacji Zbiorów Bibliotecznych Książnicy Pomorskiej - doktor nauk humanistycznych Wojciech Łopuch, kierowniczka działu metodycznego - Monika Kwaśniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach – Przemysław Kubalica. Przedstawiciele placówek i instytucji: Mariola Kordacz – dyrektorka Przedszkola Miejskiego, Szymon Klimko – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Ryszard Maliński – dyrektor Gimnazjum Publicznego, Mirosław Kolanica – dyrektor MGOK, dyrektor ZGKiM Stanisław Wojsznis, kierowniczka OPS Magdalena Walukiewicz.

W uroczystości wziął także udział- ksiądz Piotr Skiba z Parafii Rzymsko – Katolickiej w Płotach,

 Krzysztof Korczak i Henryka Bogdanowicz z mężem -  twórców okolicznościowej piosenki o Płotach wspierający imprezę Stefan Liszewski i Artura Kallasa. Liczne grono czytelników i sympatyków płotowskiej biblioteki.

Część oficjalna rozpoczęła się premierową prezentacją powstałej na jubileusz Miasta i Biblioteki piosenki, słowa i melodię napisał szczeciński poeta Krzysztof Korczak, a muzykę Henryka Bogdanowicz. A otwierający uroczystość dyrektor biblioteki Andrzej Sybidło zanim rozpoczął prezentację historii i działalności biblioteki  zasugerował że prezentowany utwór może stać się hymnem Płotów.

Monika Kwaśniak -kierowniczka Działu Metodycznego Książnicy Pomorskiej wygłosiła referat na temat „Roli biblioteki w środowisku”.

Kierownik działu Konserwacji Zbiorów Bibliotecznych Książnicy Pomorskiej - doktor nauk humanistycznych Wojciech Łopuch, autora wielu publikacji dotyczących historii naszego regionu, wygłosił prelekcję na temat historii miasta.

Podsumowania części oficjalnej dokonał burmistrz Sławomir Nowak który wysoko ocenił dokonania biblioteki a w imieniu władz miasta przekazał okolicznościowe życzenia i upominki.

Życzenia i upominki na ręce dyrektora biblioteki złożyli też przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji.

Kolejny, ważny punkt programu odbył się już na zewnątrz gdzie zastępca Burmistrza Płotów Sławomir Nowak wspólnie z dyrektorem Biblioteki Andrzejem Sybidło odsłonili tablicę jubileuszową, a ksiądz Piotr Skiba dokonał aktu jej poświęceni.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na teren „Letniej Czytelni” na słodki poczęstunek którego głównym punktem był okazały okolicznościowy tort.

 

Stanisław Razmus

Zdjęcia (59)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe