Nowa biegowa impreza - Gryf – Arena Run 2017

Prawie stu dwudziestu reprezentujących cały niemal region stanęło, w niedzielne popołudnie 14 maja, na starcie pierwszego biegu Gryf – Arena Run 2017 w Gryficach

Biegowa impreza połączona z rodzinnym piknikiem przy gryfickiej Gryf Arenie wyraźnie zdobyła sympatię uczestników. Pogoda dopisała, impreza przyciągnęła całe rodziny co przekłada się nawet na stawkę biegu. Najmłodszy uczestnik biegu na dystansie 5 km miał 7 lat a najstarszy 78. Niedzielny piknik rozpoczął się przed południem. Były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buźki, możliwość poprawy kondycji na plenerowej siłowni firmy Fitmax, stoiska handlowe i gastronomiczne.

Można było także wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Na nowy dom nieśmiało liczył sympatyczny Odi.

Zwycięzcą w kategorii OPEN mężczyzn został Krzysztof Rudnik z Krępy Słupskiej, drugi był Michał Sieczkowski ze Szczecina, a trzecie miejsce zajął Szymon Piskorz z Rymania. Na czwartej pozycji zameldował się Łukasz Uldynowicz - najlepszy zawodnik z Powiatu Gryfickiego.

W kategorii OPEN pierwsza na mecie zameldowała się Elżbieta Szulc z Gryfic, druga była Joanna Paczyńska z Wysokiej Kamieńskiej, a trzecia Agnieszka Klimas z Gryfic.

Przewidziano też nagrody dla najmłodszego zawodnika którym był Gabriel Lewandowski z Gorzowa Wlkp., a nagrodę dla najstarszego zawodnika odebrał Henryk Kwocz (rocznik 1943) z Gryfic.