Poszukiwania Ducha Gryfitów czyli wyjątkowa Gra Miejska w Gryficach

  • 14.05.2017, 12:59 (aktualizacja 14.05.2017 13:09)
  • str
Poszukiwania Ducha Gryfitów czyli wyjątkowa Gra Miejska w Gryficach

W sobotnie przedpołudnie ulice Gryfic zaroiły się od mniejszych lub większych grup i grupek ludzi w różnym wieku których głównym celem było poszukiwanie w mieście Ducha Gryfitów. Uczestnicy pierwszej edycji Gry Miejskiej –  zabawy pod hasłem Szlakiem Ducha Gryfitów mieli za zadanie na podstawie wskazówek organizatorów i załączonej do nich mapy dotrzeć do zorganizowanych w tym celu w różnych obiektach na terenie miasta punktów kontrolnych gdzie można było także otrzymać bonusy. Po wykonaniu określonych zadań - zdobycie dodatkowych wskazówek  - mających ułatwić dojście do celu i rozwiązanie zagadki, kim był Duch Gryfitów.

Zorganizowana, w partnerstwie z gminą Gryfice, przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Gryficach impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem, na starcie stanęło ok. 150 uczestników w 50 zespołach jedno i wieloosobowych.

Start i zakończenie rywalizacji wyznaczono na błoniach gryfickiego parku, uczestnicy zabawy przez ponad trzy godziny wyszukiwali wyznaczone na mapie punkty, aby specjalną pieczątką potwierdzić swoje przybycie i przystąpić do kolejnego zadania odwiedzili m.in. Urząd Miejski, bibliotekę, siedzibę ZPSB w Gryficach, Gryficki Dom Kultury, basztę prochową, bramy - kamienną i wysoką i jeszcze kilka innych.

W tym czasie na błoniach organizatorzy przygotowali festyn z szeregiem atrakcji dla osób które korzystając z pięknej pogody chciały spędzić wolny czas w oczekiwaniu na finał imprezy. Były propozycje gastronomiczne, handlowe, przejażdżki konne, pokazy uzbrojenia, malowanie twarzy, zabiegi fryzjerskie itp., swoją loterię z nagrodami przygotowało też Miniprzedsiębiorstwo FOLKSELF zakochaj się w Polsce z LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

Finał poszukiwań Ducha Gryfitów rozpoczął się ok. godz. 13:30. Wręczono nagrody  dla pierwszych dziesięciu uczestników, którzy najszybciej ukończyli grę i zdobyli najwięcej punktów. Tryumfatorami pierwszej edycji Gry Miejskiej – Szlakiem Ducha Gryfitów najlepsza okazała się grupa pani Magdaleny Kamińskiej, która zdobyła 74 punkty i voucher edukacyjny o wartości rocznego czesnego na nowe studia z oferty 2017/2018 w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Gryficach. Zdobywcy drugiego miejsca - grupa pana Sebastiana Mamzera otrzymała ufundowany przez burmistrza Gryfic rower. Zdobywca trzeciego miejsca - grupa pana Radosława Noska, w nagrodę otrzymała m.in. torbę podróżną ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Gryficach oraz vouchery na zakup książek i przejażdżkę kolejką wąskotorową. Kolejne miejsca zajęli Bartosz Bujalski, Anna Kaczorowska, Adam Sobinek, drużyna pani Alicji Bojówki, drużyna pana Patryka Parduły, pani Wiktorii Kucab oraz drużyna Marii Stachury.

To była pierwsza tego typu impreza ale na pewno nie ostatnia zapewnia Dziekan Wydziału Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach dr Grażyna Maniak.  niewątpliwie miała charakter promocji naszej uczelni ale też elementem intergacji uczelni z miastem i środowiskiem lokalnym a przy tym wspólnie się pobawić proponując mieszkańcom możliwie atrakcyjną formę tej zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

str

Zdjęcia (89)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe