III Powiatowy Konkurs Wiedzy „Dbam o zdrowie” rozstrzygnięty

  • 11.05.2017, 21:40 (aktualizacja 11.05.2017 21:59)
  • str
III Powiatowy Konkurs Wiedzy „Dbam o zdrowie” rozstrzygnięty

W czwartek 11 maja w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gryficach odbył się finał etapu powiatowego III Konkursu Wiedzy „Dbam o zdrowie”

Organizatorem konkursu realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę” jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach. Konkurs adresowany był do uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu powiatu gryfickiego. Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo: I etap szkolny przeprowadzany był przez nauczycieli w kwietniu w szkołach i wyłaniał dwóch reprezentantów do etapu powiatowego.

Do konkursu zgłosiło się 16 szkół podstawowych, w których do etapu szkolnego przystąpiło ogółem 630 uczniów, w etapie finałowym udział wzięło 32 uczniów.

Nagrody dla laureatów konkursu i uczestników etapu powiatowego zostały zapewnione ze środków samorządowych gmin Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Rewal, Brojce, Karnice oraz dodatkowo przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie, którego przedstawiciel obecny był podczas finału powiatowego.

 

Laureatami  III Powiatowego Konkursu Wiedzy „Dbam o zdrowie” zostali:

 

I   MIEJSCE:  - Aleksandra Grzanka Szkoła Podstawowa w Prusinowie

II  MIEJSCE:  - Małgorzata Ostrowska  Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryficach 

III MIEJSCE: - Aleksandra Przeździecka Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie

 

Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego otrzymali wyróżnienia oraz nagrody.

str

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe