Wiadomości Szachowe:

• 10.05.2017, 11:28 (aktualizacja 10.05.2017 11:36)
Mistrzostwa Polski Młodzików do 8 lat – Kuba II do lat 6.

Dwa lata w rozwoju dziecka, to ogromna różnica. Dotyczy to również gry w szachy. Wiadomo było, że naszemu sześciolatkowi – Kubie Łabędzkiemu - będzie trudno, na Mistrzostwach Polski do lat 8 wygrywać z dziećmi o dwa lata starszymi. I niespodzianki nie było. Kuba w 9. rundach zdobył 3 punkty i zajął 103 miejsce w stawce 120 uczestników. Ale w gronie sześciolatków zajął drugie miejsce. Mistrzem Polski do lat 8. został Bartosz Bartodziej z Polonii Warszawa, który wygrał wszystkie partie. Warto zapamiętać to nazwisko!.

• Obok Mistrzostw Polski do lat 8., w Szczyrku rozegrano Turniej Szachowych Orłów dla dzieci do lat 12. Wśród 31 uczestników grał 10. letni Kamil Łabędzki z UKS Szach  Gryfice. Kamil zagrana miarę swoich obecnych możliwości, zdobył 50% punktów i zajął 18. miejsce. W klasyfikacji juniorów do lat 10. był trzeci.
  •  W Kołobrzegu rozegrano 5 turniej z cyklu Grand Prix Przedszkole’2017. Kuba Łabędzki zrewanżował się Miłoszowi Wąsikowi, z którym przegrał w kwietniu i wygrywając wszystkie partie (również z Miłoszem) zajął I miejsce. Drugie miejsce zajął Jakub Lewek z Goleniowa, a trzecie Miłosz Wąsik. Drugi junior UKS Szach Gryfice – Bogdan Kaczmarczyk – zajął 9. miejsce. Grało 26 dzieci.
  • W sobotę 13 maja, w Grzybowie, zostaną rozegrane kolejne rundy III Ligi Juniorów. UKS Szach Gryfice będzie walczył o trzecie miejsce w województwie.
  • W niedzielę, 14 maja, w Łobzie, zostanie rozegrany XII Memoriał Gabriela Bieńkowskiego, łobeskiego szachisty, który w latach 80.  był też podporą gryfickiej drużyny szachowej Nasiennik. UKS Szach Gryfice, który jest współorganizatorem zawodów, organizuje wyjazd na ten turniej.
  • W sobotę, 13 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, zostanie rozegrany siódmy turniej z cyklu IX Grand Prix Szkół Podstawowych 2016/17. Liczymy na udany występ gryficzan.
  • Już dziś zapraszamy na Mistrzostwa Szkół Powiatu Gryfickiego, które odbędą się 24 maja w Gryf Arenie. Po kilkuletniej przerwie UKS Szach Gryfice i Gryf Arena organizują turniej szachowy dla uczniów z całego powiatu gryfickiego. Będą puchary dla najlepszych szkół i medale dla najlepszych szachistów.
  • Miejska Biblioteka Publiczna i UKS Szach Gryfice zapraszają dzieci chętne do gry w szachy, na zajęcia szachowe do biblioteki. Zajęcia odbywają się w bibliotece, w poniedziałek, w godzinach 16.00 – do 18.00.