Gryfice: Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

Gryfice: Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

W czwartek 4maja w Kościele Parafialnym w Trzygłowie odbyły się gminne obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. W uroczystej okolicznościowej Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP wziął udział Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Tokarczyk, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Dariusz Sobczyk, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Boguszewicz, Nadleśniczy Lasów Państwowych w Gryficach Paweł Gzyl strażacy z OSP z gminy Gryfice, mieszkańcy Trzygłowa.

Po Mszy Świętej odbyła się biesiada strażacka w świetlicy w Trzygłowie.

Święto Straży Pożarnej zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych w trakcie akcji gaśniczej pięciu kolegów-strażaków.

W Polsce oficjalnie święto zostało ustanowione w 2002 roku, przez SejmRP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej z 1991 roku. Dodano artykuł formalnie ustanawiający Dzień Strażaka w dniu 4 maja które świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (27)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe