×

Wiadomości Szachowe:

• 3.05.2017, 13:59
  • W Szczyrku, trwają  Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8.

Wśród 120 zgłoszonych dzieci jest junior UKS Szach Gryfice – 6. letni Kuba Łabędzki. Po siedmiu rundach Kuba ma 2 punkty i znajduje się w drugiej połowie tabeli.

• Tradycyjnie, 1 maja, w Gryfinie, odbył się turniej Gryfino Open. Wysokie nagrody sprawiły, że w zawodach zgarali najlepsi szachiści z naszego województwa i goście z Bydgoszczy, Gniezna, Gorzowa, Kożuchowa i innych „szachowych” miast.

Po zaciętej walce wygrał mistrz międzynarodowy, Białorusin, Nikolai Aliavdin, który wyprzedził Roberta Kulę ze Szczecina i Jarosława Paprockiego z Bydgoszczy. Kazimierz Łaszewski z UKS Szach Gryfice zajął 30. miejsce w gronie 59 uczestników.

• W SP 4 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Do rywalizacji przystąpiło aż 26 uczniów, w tym4 dziewczyny.
    W kategorii klas I-III wygrał Kamil Łabędzki przed Filipem Jędruszkiem i Marcelem Wierzchowskim. Kolejne miejsca zajęli: Patryk Kurkiewicz, Wiktor Nogaj, Tomasz Kurdysz i Filip Baum.

W kategorii klas IV-V zwyciężył Bruno Farinha przed Robertem Gąglewskim i Maciejem Rachubińskim. Kolejne miejsca zajęli: Michał Misiukiewicz, Marcel Tułowiecki, Maciej Polewiak, Dawid Martinka, Piotr Świątek, Antoni Bella, Janek Kalota, Witold Groenwald, Katarzyna Trzeciak, Michał Wotawa, Krzysztof Witek, Jakub Bartoszcze, Judyta Lubecka, Karolina Chłopik, Oliwia Roczyńska i Marcel Kala.

•  W Choszcznie odbył się dwudniowy Turniej o Puchar Dyrektora ChDK. Zwyciężył Tygran Dzhuguryan ze Szczecina przed Białorusinem, Nikolai Aliavdinem i Arkadiuszem Korbalem z klubu „Gryf” Szczecin.
  • W Koszalinie rozegrano Finał Wojewódzki „Złotej Wieży”. Zwyciężyła drużyna Hetmana Koszalin przed Solnym Grzybowo i LZS Płomień Jeżyczki.
  • W sobotę, 6 maja, w Kołobrzegu zostanie rozegrany 5 turniej XIII Grand Prix PRZEDSZKOLE '2017. W zawodach liczymy na dobrą grę juniorów UKS Szach Gryfice.
  • W Połczynie-Zdroju, w najbliższą niedzielę, odbędzie się comiesięczny Turniej Grand Prix Połczyna-Zdroju.
  • Miejska Biblioteka Publiczna i UKS Szach Gryfice zapraszają dzieci chętne do gry w szachy, na zajęcia szachowe do biblioteki. Zajęcia odbywają się w bibliotece, w poniedziałek, w godzinach 16.00 – do 18.00.