Majowy Festyn Rodzinny w Płotach

Majowy Festyn Rodzinny w Płotach

Pierwszomajowe święto już dawno zatraciło swój polityczny wymiar. Dzisiaj to okazja do zabawy i odpoczynku. Dla wielu ludzi to rozpoczęcie sezony grillowego. W Płotach propozycję aktywnego spędzenia tego święta zaproponował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Majowy Festyn Rodzinny za Halą Sportową. Wiodącą imprezą okazał się I Turniej Piłkarski w kategorii wiekowej „ORLIKI” o Puchar Dyrektora MGOK w Płotach. Do rywalizacji zgłosiły się najbardziej renomowane drużyny z województwa zachodniopomorskiego: Pogoń Szczecin, Gwardia Koszalin, Chemik Police, Gryf Kamień Pomorski, Mewa Resko, Polonia Płoty, Energetyk Gryfino i Sparta Gryfice.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana dopiero w meczu finałowym Mewa Resko rozgromiła 4:0 Pogoń Szczecin. W meczu o III miejsce Gryf Kamień Pom. już po wyrównanej walce pokonał Spartę Gryfice 4:2.  Najlepszym zawodnikiem został uznany Marcel Broniewski z Mewy Resko, za najlepszego bramkarza został wybrany Piotr Skowyra z Polonii Płoty a królem strzelców został Maksymilian Janik z Pogoni Szczecin.

Równolegle odbywały się Gry, konkursy, animacje i zabawy dla dzieci. Cały czas oblegane były dmuchane zjeżdżalnie oraz trampolina. W sali baletowej dla zainteresowanych zorganizowano warsztaty tańca Street Dance. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nadwątlone sportem i zabawą siły można było pokrzepić kiełbasą i kaszanką z rożna, przygotowano kawę, herbatę i różne napoje.

Już dla dorosłych w parku miejskim odbywa się druga część majowego festynu. Występ kapeli ludowej oraz „zabawa taneczna pod chmurką” z DJ PEPE.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (63)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe