Komendant OSP zabiegał o remont remiz

Komendant OSP zabiegał o remont remiz

W dniu 20 kwietnia br., w ratuszu doszło do spotkania roboczego, w którym obok burmistrza Roberta Czapli wzięli również udział: druh Artur Konior – Komendant Gminnego OSP, Marcin Marchewka – skarbnik gminy oraz kierownik Adam Czernikiewicz z Wydziału Inwestycji i Remontów. Spotkanie dotyczyło remontu 5 remiz strażackich, które Ochotnicza Straż Pożarna posiada. Nowy Komendant OSP zabiegał, aby Gmina wsparła finansowo planowane remonty, co też mu się udało i tak:

- w jednostkach będących w Krajowym Systemie Powiadamiania:

Błotno – wymiana powierzchni podwórza przed remizą oraz remont tylnej ściany remizy, na której pojawiły się pęknięcia. Podczas spotkania (21kwietnia br.) z p.o. Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Goleniowie padła informacja, że w chwili obecnej istnieje również możliwość pozyskania na ten cel dofinansowania z budżetu Państwa. Zapadła więc decyzja, że Gmina zleci wykonanie projektu, a w następnym roku złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tej inwestycji;

Osowo – wymiana części pokrycia dachu oraz wymiana posadzki w remizie, która kruszeje;

- w pozostałych 3 remizach:

Orzechowo – wymiana posadzki podłogi oraz zasypanie kanału;

Ostrzyca – remont budynku (świetlicy) przy remizie. Podczas zabrania sołeckiego zapadła decyzja, aby 15 tys zł (za tę kwotę miał być przeniesiony plac zabaw w inne miejsce, ale nie można tego zrobić przez najbliższy rok, ponieważ nie minął okres 5 lat od jego powstania z funduszy unijnych) przeznaczyć na ten remont. Jednak nie jest to kwota wystarczająca, dlatego Gmina dołoży brakujące 10 tys zł, zakupując potrzebny materiał. Mieszkańcy oraz strażacy sami się zobowiązali, że ten remont przeprowadzą;

Wyszomierz – Gmina zakupi materiały do termomodernizacji, oraz malowania, zaś strażacy zobowiązali się sami wykonać ten remont.

Piotr Suchy

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe