Wierzchy doczekają się świetlicy

  • 13.04.2017, 21:51
  • nowogard.pl
Wierzchy doczekają się świetlicy

Zdaniem mieszkańców wsi Wierzchy, w ich miejscowości nie wykonywano żadnej inwestycji od ponad 23 lat! Taki stan rzeczy uległ jednak diametralnej zmianie, za sprawą przebudowy budynku po byłym sklepie na świetlicę wiejską.

Przypomnijmy, że o potrzebie stworzenia w Wierzchach świetlicy, burmistrz Robert Czapla wskazywał i zabiegał od kilku lat. We wrześniu 2016 roku, na obrady rady miejskiej trafiła uchwała burmistrza w tej sprawie. Od tamtej pory do kwietnia br., były sklep zupełnie zmienił oblicze...
***
W czwartek 13 kwietnia br., R. Czapla udał się do Wierzchów. W wizycie towarzyszył mu m.in. Adam Czernikiewicz – kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów urzędu miejskiego. Na miejscu, wraz z wykonawcą robót (firma Kuga), burmistrz omówił szczegóły dalszego przebiegu prac. W rozmowach uczestniczyła także sołtys wsi Władysława Klusaczyk.
- Projekt świetlicy został poprzedzony ekspertyzą techniczną. Wzmocniliśmy konstrukcję dachu, budynek jest już ocieplony z zewnątrz. Wykonaliśmy też nowe przyłącze wodociągowe – powiedział R. Czapla. – Jestem zadowolony z przebiegu robót i bardzo się cieszę, że na terenie naszej gminy powstanie kolejna świetlica wiejska, która służyć będzie naszym mieszkańcom.

Budynek po byłym sklepie wyposażono także w nowe drzwi i okna. Wzmocniono ścianę frontową. Wnętrze ocieplono wełną mineralną, na ścianach natomiast pojawiły się płyty kartonowo-gipsowe.
- Budynek ma nową posadzkę i izolację poziomą – mówi A. Czernikiewicz. – Całość będzie podzielona na salę główną, toaletę i aneks kuchenny.
Prace mają zostać zakończone w lipcu tego roku. 

 

Za zgodą: nowogard.pl

 

nowogard.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe