Wiadomości Szachowe:

  • 12.04.2017, 20:43 (aktualizacja 15.04.2017 21:28)
Wiadomości Szachowe:
Memoriał Lucjana Kowalczyka

 

Gryficzanie zdobyli kategorie szachowe!

W Koszalinie odbył się III Memoriał Szachowy Lucjan Kowalczyka. Szachiści grali w trzech grupach rankingowych. Formuła turnieju umożliwiała zdobycie kategorii szachowych, z czego skorzystała trójka gryficzan.

W najsilniejszej, powyżej 1600, grał junior UKS Szach Gryfice - 10 letni  Kamil Łabędzki. W grupie rankingowej 1250-1400 grał jego brat - 6 letni Kuba. W najsłabszej grupie grali juniorzy Marcel Kopacz z UKS Szach Gryfice, Jakub Kociuba, Gabriel Wiznerowicz i Oliwia Goch z Top-Link Gryfice oraz gryficzanie: Hanna i Oskar Chwieśko.

W grupie do 1200 punktów rankingowych bardzo dobrze wypadł Marcel Kopacz. Nasz 11 letni junior zaczął od trzech zwycięstw. Później przyszły dwie porażki, ale zwycięstwo w ostatniej partii dało Marcelowi dobre 7. miejsce wśród 26. uczestników i zdobycie V kategorii szachowej. Tę grupę wygrał Gracjan Saliszewski z Hetmana Koszalin.

W tej grupie aż 11. szachistów zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe. Wśród nich byli też gryficzanie. Oprócz Marcela, V kategorię zdobyła 7. letnia Oliwia Goch i 9. letni Jakub Kociuba. Gratulujemy!

Miejsca gryficzan - Marcel Kopacz - 7, Jakub Kociuba - 14, Gabriel Wiznerowicz - 17, Oliwia Goch - 19, Oskar Chwieśko - 25, Hanna Chwieśko - 26.

 W wyższej grupie grał 6. letni Kuba Łabędzki. Nasz szachista był najmłodszym z 16 szachistów grających w tej grupie. Po dobrym początku gryficzanin „spuchł” i w ostatnich pięciu partiach zdobył tylko pół punktu i zajął 14 miejsce. Wygrał Franciszek Małaczek z Hetmana Koszalin.

W najwyższej grupie rankingowej, w której grali również dorośli szachiści, rywalizował 10. letni Kamil Łabędzki. Nasz junior grał ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zajął 14. miejsce w gronie 18. uczestników. Wygrał Patryk Wolaniecki z Hetmana Koszalin.

Cieszy liczny udział naszych młodych szachistów w koszalińskich zawodach. Jeżeli „młodym” nie zabraknie entuzjazmu dla królewskiej gry, możemy być spokojni o przyszłość gryfickich szachów.

  • W  sobotę, w Kamieniu Pomorskim, odbyły się Igrzyska LZS. Niestety, od kilku lat powiat gryficki nie bierze udziału w tej, integrującej nasze województwo, imprezie.
    Wśród wielu dyscyplin rozgrywane są turnieje szachowe. Oddzielny dla kobiet, oddzielny dla mężczyzn. W zawodach, sędziowanych przez gryfickiego sędziego – Kazimierza Łaszewskiego - wygrali: Nadzieja Duczmańska ze Stargardu i Piotr Czaczka z Myśliborza.
  • W Połczynie-Zdroju rozegrano turniej z cyklu Grand-Prix. Zawody wygrał Andrzej Puksza reprezentujący klub MUKS Stoczek 45 Białystok.

Najmłodsza grupa III - Memoriał Kowalczyka

 

Marcel w środku

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe