Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury pozyskuje fundusze na kulturę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego

  • 28.06.2018, 09:48
  • mg
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury pozyskuje fundusze na kulturę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury od wielu lat pozyskuje fundusze na szereg swoich działań i inicjatyw. W tym roku ze środków Województwa Zachodniopomorskiego otrzymaliśmy dofinansowanie na „Sąsiady” – Trzebiatowskie Spotkania Kultur na kwotę 5 000,00 zł.

Celem zadania jest propagowanie i popularyzowanie tradycji kulturowych grup mniejszości narodowych (niemieckiej i ukraińskiej) na Pomorzu Zachodnim oraz dziedzictwa kulturowego nawiązującego do tradycji osadników i przesiedleńców. Ponadto Województwo Zachodniopomorskie wsparło w kwocie 10 000,00zł realizację zadania „Trzebiatów - spotkania pomorskie”, które poświęcone jest historii i kulturze Pomorza, jego zabytkom, architekturze, sztuce, archeologii, przyrodzie, słynnym postaciom. Celem zadania jest odkrywanie i popularyzowanie nieznanych lub mało znanych dotychczas tematów związanych z historią, kulturą i sztuką Pomorza w jego historycznych granicach na przestrzeni dziejów (od wczesnego średniowiecza po czasy najnowsze). W tegorocznej edycji programu SPOŁECZNIK – TTK złożyło dwa wnioski. Po rozstrzygnięciu jednego z naborów otrzymaliśmy dotację w kwocie 3 000,00zł na realizację zadania WOKÓŁ SŁONIA, w ramach którego zrealizujemy m.in. inicjatywę polegająca na odnowieniu konstrukcji słonicy Hansken, która co roku prowadzi korowód podczas Święta Kaszy.  Oczekujemy na rozstrzygnięcie kolejnego naboru, w ramach którego złożyliśmy wniosek W KUCHNI NASZYCH PRZODKÓW. Natomiast dzięki wsparciu Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie ( 5 000,00zł),  przeprowadzone zostaną działania w ramach zadania CEGLANE HISTORIE, przyczyniające się do ochrony, promocji oraz zwiększenia społecznej świadomości (mieszkańców, turystów) na temat wartości gotyckich budowli sakralnych i świeckich, w szerszym kontekście krajobrazu historyczno-kulturowego Trzebiatowa.

mg

mg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe