Bursztynowe śpiewanie

  • 12.06.2018, 22:55
  • A.Rzepecka
Bursztynowe śpiewanie
XXXVI Ogólnopolski Dziecięco- Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę” za nami . 8 czerwca 2018 r. w trzebiatowskim pałacu odbył się XXXVI Ogólnopolski Dziecięco – Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę”.

Jury w składzie: Jadwiga Adamus, Halina Kmita, Aleksander Bogdanow przyznało Nagrodę Główną Festiwalu wybieraną spośród laureatów I miejsc, ufundowaną przez Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego, zaprojektowaną i wykonaną przez Macieja Leończyka. Otrzymała ją Julia Małecka reprezentująca Goleniowski Dom Kultury, za dojrzałą i piękną interpretację piosenki „Miasteczko cud”.
Uroczystego otwarcia festiwalu, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i powodzenia w konkursie dokonali dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek i Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański.
 Do tegorocznej, 36 edycji Festiwalu zgłosiło się ponad 90 wykonawców, w tym soliści i zespoły m.in. z: Świnoujścia, Goleniowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Kołobrzegu, Złocieńca, Gdańska, Szczecina, Gryfic, Piły, Karnic, Świdwina, Rymania, Drzonowa, Trzebiatowa, Mrzeżyna…
JURY po przesłuchaniu wykonawców, wybrało laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na solistów i zespoły:
KATEGORIA klasy I-III SOLIŚCI:
I miejsce – Julia Ojrzyńska, Grundschule „Am See” Löcknitz Niemcy,” Laleczka z saskiej porcelany”, opiekun Malwina Bieganowska.
II miejsce-Hanna Małecka, Goleniowski Dom Kultury, „Lubię deszczyk”, opiekun Dorota Gołębiowska
III miejsce-Lidia Maciaszczyk, Młodzieżowy Dom Kultury, „ISKRA” w Pile   „Papuga z dziobem”, opiekun Iwona Branderburger
III miejsce – Lena Soroko, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Żaby”, opiekun Wioletta Krzemińska
Wyróżnienie: Maja Konieczka, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Taniec w deszczu”, opiekun Renata Jankowska.

KATEGORIA klasy I-III ZESPOŁY  
I miejsce – Zespół wokalny „Figielek”,, Szkoła Podstawowa w Drzonowie, „Kolorowa stonoga”, opiekun Zbigniew Mucha
II miejsce- „Biedronki”, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia Warszów, „Choć masz mało lat”, opiekun Magdalena Tereszko
III miejsce- „Bursztynki”, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Bo to jest rodzina”,  opiekun Renata Jankowska

KATEGORIA IV – VI SOLIŚCI
I miejsce –Hanna Papa, Goleniowski Dom Kultury, „Za daleko do nieba”, opiekun Dorota Gołębiewska
II miejsce- Aleksandra Gaładyk , Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kołobrzegu, „W wesołym miasteczku”, opiekun Maria Dudek
II miejsce- Martyna Chwojnicka, Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile, „Burza”, opiekun Iwona Branderburger
III miejsce- Kornelia Maros, Goleniowski Dom Kultury, „Moja pasja”, opiekun Dorota Gołębiewska
Wyróżnienia: Urszula Zielińska, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Jestem jaka jestem”, opiekun Renata Jankowska,
Marianna Mężyńska, Chrześcijańska Szkoła Montessori w Gdańsku, ”Reklama”, opiekun Maria Dudek

KATEGORIA IV – VI ZESPOŁY
I miejsce- Zespół wokalny „Chochliki
”, Złocieniecki Ośrodek Kultury, Ewrybadyczna”, opiekun Wioletta Krzemińska
II miejsce- „Świetliki”, Szkoła Podstawowa Nr1, 2, 3 w Świdwinie, „Kolorowe marzenia”, opiekun Robert Uss.
III miejsce- „Mini Bend”, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” ,opiekun Andrzej Drozdowski
Wyróżnienie: „Wesoła ekipa”, „ALLEGRETTO” Szczecin, „Domowa piosenka”, opiekun Renata Matysek

KATEGORIA KLASY VII i GIMNAZJUM SOLIŚCI:
I miejsce – Karolina Kinik, Goleniowski Dom Kultury, „Ja się boje sama spać”, opiekun Dorota Gołębiowska
II miejsce- Julia Kolanek, Szkoła Podstawowa w Gryficach, „Czy nastanie znów świt”, opiekun Krzysztof Kolanek
III miejsce- Wiktoria Kopaczewska, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Jeszcze nie widziałam”, opiekun             Renata Jankowska
III miejsce- Gabriela Stogowska, Gimnazjum w  Karnicach, „Wieża melancholii”, opiekun Jolanta Dąbrowska
Wyróżnienia: Anna Mazur, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Będziesz chciał”, opiekun Wioletta Krzemińska,
Małgorzata Ścisłowska ,Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Zostań”, opiekun Wioletta Krzemińska

KATEGORIA ZESPOŁY
I miejsce- „Niegrzeczne dzieciaki”, „ALLEGRETTO” Szczecin, „Blues bujany”          opiekun Renata Matysek
II- „Forte”, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Nie mów mi nie”, opiekun        Andrzej Drozdowski
III – „Akolada”, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia Warszów,”Sercem patrz” opiekun Magdalena Tereszko


KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE SOLIŚCI:
I miejsce- Julia Małecka, Goleniowski Dom Kultury, „Miasteczko cud”, opiekun Dorota Gołębiowska
I- Aleksandra Kosior, Goleniowski Dom Kultury, „Gdybyś”, opiekun Dorota Gołębiowska
II-Lena Zielińska, Liceum Ogólnokształcące w Goleniowie, „Dworzec”, opiekun Dorota Gołębiowska
III miejsce- Michalina Zgaińska, Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile, „Ach, nie mnie jednej”, opiekun Iwona Brandenburger
Wyróżnienia: Nikola Jodłowska, Gryficki Dom Kultury, ”Kasztany”, opiekun Aleksandra Nieszporek,
Barbara Aldalati, Liceum Ogólnokształcące w Kołobrzegu, „Wspomnij mnie”, opiekun Maria Dudek.

Organizatorem festiwalu był Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy objął Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański.
Patronat medialny: TVP Szczecin, Polskie Radio Koszalin, Radio Plus Gryfice, „Gryfickie Info”, „Superportal 24, „Trzebiatowska Gazeta Regionalna”, „Echo media” „Gryfickie echa”,  „Puls Miasta”, e.Gryfice.pl.
Wspaniałą dekorację stanowiła wystawa prac zainspirowanych dziełami Vincenta van Gogha,  wykonanych przez uczestników zajęć plastycznych w kole „Bez Ram” , działającym w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Renaty Jankowskiej.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w organizacji Festiwalu: Jackowi i Janowi Handorom, Mrzeżyńskiemu  Centrum Sportu , za przepyszne pączki: Romanowi Bereżańskiemu Trzebiatów, Arturowi i Stanisławie  Krerowicz Mrzeżyno, Eugeniuszowi, Krystynie, Piotrowi Nikuła Mrzeżyno .

Gratulujemy wszystkim laureatom i opiekunom. Zapraszamy za rok.

A.Rzepecka

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe